Jak být dobrý Smrtijed

9. února 2010 v 20:00 | Regulus Black |  Regulusův sloupek
Poslední průzkumy ukazují, že 95% čarodějů a čarodějek sloužící Temné straně se domnívá, že nejnáročnějším zaměstnáním je povolání Smrtijeda.

Pouhé 3% dotazovaných tvrdí, že nejnáročnější je být samotným Lordem Voldemortem, 1% otázku odmítlo komentovat a zbylé 1% označilo, že nejtěžší je být Harrym Potterem - prý je na tom nehorší to, jak musí pořád utíkat. Ale vraťme se ke Smrtijedům.
V momentě, kdy je Smrtijed vysílán do akce, je na něj kladena celá řada požadavků počínaje loajálností, odvahou, silou, chytrostí a konče smyslem pro improvizaci a týmovou spolupráci. Těch vlastností, které musí Smrtijed mít, je celá řada a tento jejich výčet rozhodně není kompletní. Abyste si udělali představu o tom, co všechno by měl takový dobrý Smrtijed ovládat, dovolil jsem si zde zveřejnit a názorně demonstrovat pár hlavních požadavků.
Požadavky Lorda Voldemorta se Smrtijedům mohou mnohdy zdát natolik šílené a nereálné, že mohou začít pochybovat o jeho zdravém rozumu. V zájmu zachování své vlastní existence (a existence svých kolegů) je třeba nebát se ozvat, neplnit bezhlavě to, co je člověku poručeno, přemýšlet nad tím, co se po něm požaduje, a naučit se jasným a srozumitelným gestem vyjádřit svůj názor.
Když to neprojde (jakože to asi určitě neprojde), tak pokud to ten Smrtijed přežije, je nezbytné postavit se svému strachu čelem, nezaleknout se nepřítele a neutéct jako zbabělec. Je potřeba s hrdě vztyčenou hlavou čelit smrti a svého přenáročného úkolu se zhostit se ctí.
A jestliže se ostatní budou strachy klepat, je nutné jim ukázat, že naděje umírá poslední, že se nemají čeho bát, že mají věřit svým vlastním schopnostem, důvěřovat zbytku svého špičkově vycvičeného týmu a třeba i tváří v tvář smrti jim jít příkladem a vykročit do bitvy s bojovým pokřikem jako první.
Jestli nezabere ani to, vyserte se na ně. Věřte, že bohaté odměny se dostane pouze těm odvážným (resp. těm, co přežijí a nic u toho nepodělají).
Pokud se chystáte na někoho zaútočit, nejlepší je využít moment překvapení. Tajně se přikrást své oběti až těsně za záda a potom ze své skrýše nečekaně zaútočit. Pro to, aby ona budoucí mrtvola neměla čas se bránit, je důležité splynout s davem, být nenápadný a mít dobré maskování.
Nejdůležitější ovšem je naučit se dodržovat zásadu tzv. jisté smrti. Toto pravidlo spočívá v tom, že pokud si Smrtijed není naprosto jistý smrtí svého protivníka, NIKDY se k němu nesmí obrátit zády.
Být Smrtijedem není lehké. Je to zaměstnání, které s sebou nese velké oběti a velká očekávání. Je to povolání, jehož je třeba se zhostit s úctou a pevnou vírou, že svět je možné změnit a jednoho dne budeme moci být hrdí na to, že právě díky naší tvrdé práci naše děti vyrůstaní v zemi, které konečně pevně vládne osoba, která to má v hlavě v pořádku.

redaktor Regulus Black

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Severka Severka | 10. února 2010 v 16:14 | Reagovat

Pravda, pravda. Povolání Smrtijeda chce vynalézavost a inteligenci. Ach, jak je krásné patřit mezi takové lidi...(teda, většin z nich, ale ti druzí obvykle dlouho nežijí...

2 Marišiel Marišiel | 10. února 2010 v 19:10 | Reagovat

Regulusi, úžasné, jak si svou práci dokázal tak výstižně popsat. Jde vidět, že jsi na své povolání hrdý celou svou duší..

3 Regulus Regulus | 10. února 2010 v 20:27 | Reagovat

SEVERKO, mluvíš mi z duše.

Mé drahé dámy, jsem na své Znamení opravdu hrdý a těší mě, že můžu dělat práci, která je důležitá, smysluplná a hlavně která mě baví.

4 AntoninDolohov AntoninDolohov | 10. února 2010 v 21:42 | Reagovat

Regulusi, čím to, že po nás ty naše dámy tak touží? Myslíš, že je to jen kvůli tomu tetování? +škrábe se na bradě, ruce založené na prsou+

5 Regulus Regulus | 11. února 2010 v 10:03 | Reagovat

TONY, to opravdu nevím, ale doufám, že za to jen to tetování nemůže, to by bylo trochu málo nemyslíš? *s nadějí se usmívá*

6 Styx Styx | 11. února 2010 v 18:27 | Reagovat

Mohu vás ujistit, chlapci, že to vůbec není jenom tím tetováním. Je to ve vás, pánové ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama